+48 504 455 883biuro@apa-group.pl

Jak wybrać firmę sprzątającą, by miejsce pracy było czyste, zadbane i bezpieczne

Wybór firmy sprzątającej w Warszawie lub innych dużych miastach może okazać się trudniejszy, niż się wydaje. Dlaczego? Ponieważ na rynku mnóstwo jest firm sprzątających, które oferują coraz to szersze usługi sprzątające, ale nie każda z nich ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, wybierając firmę sprzątającą do biura, magazynu czy innego zakładu pracy.

Portfolio – o jakie obiekty dba dana firma sprzątająca (Warszawa i okolice)?

To, jakie obiekty sprząta i obsługuje dana firma sprzątajaca, ma znaczenie. Jeśli szukasz osób, które będą dbały o czystość Twojego biura, a wybrana firma ma doświadczenie w sprzątaniu wyłącznie hal magazynowych czy produkcyjnych (lub prywatnych domów i mieszkań), być może nie sprawdzi się w Twoim miejscu pracy. Wybierz taką firmę, której portfolio jest różnorodne lub która ma doświadczenie w sprzątaniu obiektów, takich jak Twoja firma.

To, co znajduje się w portfolio firmy, jest też potwierdzeniem jej kompetencji i tego, że cieszy się zaufaniem. Jeśli firma ma duże doświadczenie i może poszczycić się współpracą z wymagającymi obiektami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że świadczy usługi na wysokim poziomie.

Wachlarz usług – czy firma oferuje kompleksowe rozwiązania?

Zatrudniając firmę sprzątającą, pamiętaj o tym, by sprawdzić, jaki zakres usług ma do zaoferowania. Nic Ci po tym, że firma będzie miała sprzęty do prania dywanów i środki czystości do drewnianych mebli, jeśli Ty będziesz potrzebować ludzi do sprzątania hal produkcyjnych, maszyn czy pomieszczeń, które muszą być sterylnie czyste (np. laboratoria, przychodnie czy inne placówki medyczne).

Jeśli zatrudniasz firmę sprzątającą, możesz oczekiwać, że pracownicy będą wyposażeni w sprzęt, dzięki któremu kompleksowo posprzątają wszystkie pomieszczenia w Twoim miejscu pracy.

Bezpieczeństwo – czy firma sprzątająca ma ubezpieczenie?

Ubezpieczenie OC to ważny element, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru firmy sprzątającej. Wysoka kwota ubezpieczenia pozwoli Ci spać spokojnie i uniknąć ewentualnych kosztów lub żmudnego dochodzenia swoich praw wtedy, gdy coś w Twojej firmie ulegnie zniszczeniu.

Elastyczność – czy prace w Twojej firmie będzie koordynował wyznaczony do tego menedżer?

Menedżer odpowiedzialny za koordynację pracy i kontakt z Twoją firmą to duże udogodnienie. Taka osoba zadba o sprawny przepływ informacji (np. między pracownikami firmy sprzątającej a Twoją firmą) i zapewni płynność prac. Dzięki temu wszystkie wątpliwości mogą być rozwiązane natychmiast, a nowe potrzeby i oczekiwania zaspokojone.

Czy firma dysponuje własnym sprzętem?

Oszczędnością i dużym udogodnieniem dla Twoje firmy będzie zapewnienie sprzętu i akcesoriów oraz wliczenie środków czystości do ceny oferty. Dzięki temu będziesz mógł oczekiwać, że firma dobierze sprzęt i preparaty do rodzaju sprzątanych powierzchni i zdejmie z Ciebie tę odpowiedzialność. Poza tym firmy sprzątające najczęściej zakupują środki chemiczne i akcesoria do sprzątania w dużych ilościach, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że płacą za wszystko mniej, niż płaciłaby Twoja firma.

Zatrudniając firmę sprzątającą, pamiętaj też o tym, by szczegółowo ustalić warunki współpracy – koszty, grafik i oczekiwania co do poziomu czystości.