+48 504 455 883biuro@apa-group.pl

Sprzątanie biur

sprzątanie biurowców

Sprzątanie biura – czym charakteryzuje się dobra firma sprzątająca?

Mogłoby się wydawać, że sprzątanie biur jest łatwe i przyjemne. I chociaż fizycznie rzeczywiście może być łatwiejsze od sprzątania np. obiektów po budowach, to jednak jest to zajęcie wymagające, mające swoją specyfikę. Jeśli szukasz specjalistów do sprzątania biura, sprawdź poniżej, czym powinna charakteryzować firma sprzątająca.

Sprzątanie biura – czym charakteryzuje się dobra firma sprzątająca? (Warszawa i okolice)

Zatrudnia wykwalifikowany personel i dba o jego przeszkolenie

Pracownicy firm sprzątających powinni być odpowiednio przeszkoleni zarówno w zakresie doboru środków czystości do sprzątanych powierzchni, jak i zachowania bezpieczeństwa informacji. Muszą też poznać kulturę Twojej organizacji, wiedzieć, jakie zwyczaje panują w biurze i trzymać się zasad wyznaczonych na początku współpracy.
Personel firmy sprzątającej musi być świadomy tego, jakie konsekwencje może nieść wyciek poufnych informacji. Ponadto powinien tak wykonywać swoje obowiązki, by nie przeszkadzać w pracy osobom zatrudnionym w Twojej firmie.
Profesjonalna firma sprzątająca dba też o wiedzę swoich pracowników w zakresie wykorzystywania środków chemicznych do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, a także nowoczesnych sposobów i systemów sprzątania biur.

Działa kompleksowo

Oferuje taki pakiet usług, który pozwoli na kompleksowe sprzątanie całego biura. Zwróć uwagę na to, czy firma sprzątająca oferuje np. pranie dywanów i wykładzin, mycie okien, czyszczenie tapicerowanych mebli, czyszczenie sprzętu AGD w kuchniach, sprzątanie po remoncie czy przeprowadzce i wszystko to, co jest niezbędne w Twoim biurze.

Dba o sprawny kontakt i płynny przepływ informacji

Aby sprzątanie biura było efektywne, a pracownicy wykonywali swoje obowiązki, jak należy, dobre firmy sprzątające wyznaczają menedżerów, którzy koordynują i nadzorują pracę personelu. Są też odpowiedzialni za przepływ informacji między pracownikami a Twoją firmą.

Ma własny sprzęt sprzątający

Dobre firmy sprzątające mają dostęp do środków czystości, sprzętu i akcesoriów do sprzątania w konkurencyjnych cenach. Komfortowym rozwiązaniem, które dodatkowo pozwala zaoszczędzić pieniądze, jest wliczenie kosztów wszystkich materiałów niezbędnych do sprzątania w cenę pakietu. Dzięki temu Twoja firma płaci co miesiąc określoną stawkę za cały pakiet usług i nie musi martwić się o zaopatrzenie w środki czystości czy akcesoria do sprzątania.

Jasno ustala warunki i jest elastyczna

Na początku współpracy konieczne jest ustalenie warunków, takich jak:

  • częstotliwość sprzątania,
  • zakres obowiązków,
  • godziny pracy personelu,
  • możliwość sprzątania biura np. w późnych godzinach wieczornych (gdy w biurze odbywa się spotkanie integracyjne),
  • sprzątanie w nagłych wypadkach.

Dobra firma sprzątająca to taka, która dopasowuje się do potrzeb i wymagań zleceniodawców. Wychodzi z inicjatywami i proponuje optymalne rozwiązania, dopasowane do indywidualnych zasad panujących w danej firmie.