Od czego zależy cena sprzątania biura?
Ile kosztuje sprzątanie biura? Cena takich usług jest uzależniona od różnych czynników. Sprawdź, co może wpływać na koszt sprzątania, które czynności wykonuje się najczęściej, a które wystarczy wykonać raz lub kilka razy w roku.
Koszt sprzątania biura – jaka jest podstawa wyliczenia?
W zależności od rodzaju usług czy specyfiki miejsca, koszt sprzątania biur ustala się na podstawie czasu sprzątania, od metra kwadratowego powierzchni biura lub ryczałtowo, np. od jednego pomieszczenia lub za całość wykonywanych usług. Rozliczenia mogą być też hybrydowe, np. Twoja firma może płacić stałą stawkę za określone czynności i dodatkowo za wszelkie usługi wykraczające poza standardową umowę. Jakie to usługi? Na przykład mycie dużych przeszkleń, sprzątanie po eventach czy pranie wykładzin dywanowych.
Co wpływa na cenę sprzątania biura?
Na stawkę, jaką zaproponuje Ci firma sprzątająca, wpływają różne czynniki. To, co najbardziej warunkuje ostateczną kwotę, to przede wszystkim:
- Rodzaj czynności, które wykonuje firma sprzątająca – jeśli wybierasz standardowe usługi (np. sprzątanie powierzchni płaskich, utrzymywanie porządku w kuchniach i łazienkach, wycieranie kurzy itp.), zapłacisz mniej niż przy wyborze kompleksowej oferty, która zawiera też czynności niestandardowe. Więcej o rodzajach usług przeczytasz za chwilę.
- Częstotliwość sprzątania – podejmując współpracę z firmą sprzątającą, możesz zdecydować, ile razy w tygodniu ma odbywać się sprzątanie. Firma może zaoferować Ci usługi np. od poniedziałku do piątku, w weekendy lub w wybrane dni tygodnia.
- Liczba i powierzchnia pomieszczeń – większy metraż i więcej pomieszczeń do sprzątania, to wyższa cena. Koszt usług może być też uzależniony od rodzaju pomieszczeń. Kuchnie i łazienki wymagają zwykle więcej czasu i uwagi niż inne pomieszczenia, dlatego jeśli w Twoim biurze jest ich dużo, ostateczna stawka może nieco wzrosnąć.
Ważne! Wszystkie wymienione wyżej czynniki warunkujące cenę sprzątania biura, nie są sztywnymi zasadami, których trzymamy się podczas ustalania warunków współpracy z klientami. W APA Group każdą wycenę przygotowujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby naszych klientów. Dopasowujemy zakres usług do specyfiki danego biura i zawsze doradzamy, jaki zakres sprzątania będzie optymalny dla danego miejsca. Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę, zadzwoń (504 455 883) lub napisz do nas (biuro@apa-group.pl).
Jakie są standardowe usługi sprzątania biur? Co wykonuje się najczęściej?
Do standardowych usług, które wykonuje się w biurach codziennie lub w wybrane dni tygodnia, należą przede wszystkim:
- odkurzanie i mycie podłóg oraz odkurzanie wykładzin dywanowych i usuwanie drobnych zabrudzeń,
- opróżnianie koszy i wymiana worków na śmieci,
opróżnianie niszczarek do papieru, - wycieranie stołów, biurek, krzeseł, telefonów, lampek itp., a także dezynfekcja powierzchni,
- mycie umywalek w kuchniach, zbieranie i mycie brudnych naczyń w zmywarkach, układanie czystych naczyń na miejsce,
- uzupełnianie środków higienicznych (mydła w dozownikach, papieru toaletowego itp.),
- mycie luster i urządzeń sanitarnych (umywalek, toalet, pisuarów).
Sprzątanie biur – które czynności wykonuje się rzadziej?
Oprócz standardowych usług – wykonywanych codziennie lub kilka razy w tygodniu – niektóre czynności wystarczy przeprowadzić raz w tygodniu, raz na miesiąc lub w razie potrzeby.
Raz w tygodniu można wykonać np.:
- czyszczenie mebli (szafek, regałów, frontów szaf itp.)
- mycie i dezynfekcję drukarek, laptopów, klawiatur i innych urządzeń biurowych,
- usuwanie pajęczyn, wycieranie kurzy z trudniej dostępnych miejsc,
podlewanie kwiatów.
Do sprzątania raz na miesiąc/co kilka tygodni można ograniczyć np.:
- wycieranie kurzu z gaśnic, tabliczek na drzwiach czy obrazów i ramek wiszących na ścianach,
- odkurzanie listew przypodłogowych, kaloryferów i najwyższych części mebli (np. górnych części szaf),
mycie i odkurzanie tapicerek skórzanych. - Doraźnie, w razie potrzeby albo co kilka miesięcy można prać wykładziny dywanowe, myć wnętrza lodówek, czyścić kratki wentylacyjne, myć okna i framugi od wewnętrznej strony.
Jakie są niestandardowe usługi sprzątania biur?
Niestandardowe, a co za tym idzie, bardziej kosztowne usługi sprzątania, to np. mycie dużych przeszkleń i alpinistyczne mycie okien (czyli mycie okien na wysokościach). W APA Group oferujemy także np. odśnieżanie dachów i terenów zewnętrznych, a także sprzątanie terenów wokół biura. Jeśli więc administrujesz budynkiem lub szukasz firmy sprzątającej biura w Warszawie i okolicach, zapraszamy do kontaktu.